Plovoucí čerpadlo Honda

Plovoucí čerpadlo HONDA

6. 12. 2006

Motorová čerpadla Honda jsou konstruována tak, že hnací hřídel motoru je přímo spojen s oběžným kolem čerpadla a skříň čerpadla je připojena k bloku motoru. Nemají žádné řemenové nebo řetězové převody. Čerpadla jsou tak velmi spolehlivá a dají se velmi snadno udržovat a jednoduše čistit. Všechna čerpadla Honda jsou poháněna výkonnými čtyřtaktními benzínovými motory. Průmyslové motory Honda tvoří špičku ve spolehlivosti, spotřebě a ekologickém provozu mezi profesionálními motory.

Použití:
Čerpadlo je určeno jako zásahový technický prostředek požární ochrany používaný zejména k plnění cisternových automobilových stříkaček z přírodního zdroje, k odčerpávání vody ze zatopených prostor a k nouzovému hašení. Dále může být použito v zemědělství, při poruchách vodovodních a kanalizačních sítí, k účinnému provzdušňování nádrží apod. Čerpadlo může čerpat i znečištěnou vodu s nečistotami o velikosti zrna do průměru 15 mm. Je schopno dočerpat až do minimální výšky 20 mm. Může pracovat i bez kapaliny "na sucho", aniž dojde k jeho zadření nebo přehřátí.

Konstrukce:
Plovoucí čerpadlo je lehké, kompaktní konstrukce. K pohonu se používají zážehové čtyřdobé, vzduchem chlazené motory:
- HONDA GCV 120 (118 cm3, 2,9 kW)
Čerpadlo je odstředivé, jednostupňové s výtlačným hrdlem o průměru 50 mm.

Technické parametry:
HONDA GXV 120: průtok 0-14 l/s, dopravní výška 14-0 m, rozměry 73x52x42 cm, hmotnost 23,5 kg.