Jdi na obsah Jdi na menu

Co máme na sobě?

Co máme na sobě?

ZÁSAHOVÝ KABÁT ZAHAS IV

ObrazekDvouvrstvý zásahový kabát, vnější materiál NOMEX Tough (75% meta-aramid, 23% para-aramid, 2% antistatické vlákno) 195g/m2, vyjímatelná termoregulační vložka ze 100% aramidovaného vlákna s nalaminovanou PU vlhkostní bariérou 440g/m2, systém siganlizující vyjmutí termoregulační vložky, reflexní pruhy š. 5cm, nápis HASIČI z materiálu 3M Scotchlite, integrované palečnice s otvorem pro palec ze 100% aramidového úpletu, trhací bezpečnostní zip pro rychlé ochlazení, prsní karabinový úchyt pro zavěšení svítilny, boční úchyt pro zavěšení sekery, rukavic apod. Oděv splňuje EN 469. Nově zkrácená délka kabátu pro lepší komfort pohybu, náprsní kapsička pod přední légou kabátu, dvě přední klasické vakové kapsy doplněné šikmými bočními kapsami pro ohřev rukou, vnitřní integrovaná kapsička v pravé vakové kapse pro umístění drobnějších osobních předmětů.

 

ZÁSAHOVÝ KABÁT TOFI FIREGUARD

ObrazekZásahový kabát FIREGUARD pro hasiče nabízí maximální ochranu proti vlivům vysokých teplot a vlhkosti.Oděv je vyroben s důrazem na maximální volnost pohybu (EASY DESIGN) s odnímatelnou tepelnou vložkou, což umožňuje jeho použití pro všechna požární nasazení.Oděv je navržen v souladu s minimálními podmínkami, popsanými v EG směrnici 89/686 a v souladu s normou EN 469.
Technický popis
Zásahový kabát je konstruován jako tříčtvrteční s reflexním pásem. T-střih (raglánový střih) kabátu umožňuje přidávání materiálu bez vlivu na vrchní díl, jeho případnou dodatečnou úpravu a nutnost zvýšení počtu švů. Kabát je vybaven tepelnou vložkou. Sendvičová konstrukce kabátu a odnímatelná tepelná vložka jsou vyrobeny podle konceptu FIREGUARD. Na zádech je opatřen nápisem HASIČI na retroreflexním pásu.Venkovní vrstva - 100% ARAMID
Při konstrukci venkovní vrstvy byl kladen důraz na snížení počtu švů, které by snižovaly konečnou pevnost výrobku (tzv. EASY provedení). Vzhledem k použitému střihu (T-střih) je část ramen a vrchní část rukávu je úplně bez švů. Švy jsou šity aramidovou nití. Kabát je nepromokavý a švy jsou z rubové strany podlepeny speciální páskou. Na svrchové části jsou našity retroreflexní a luminiscenční pásy dle EN 471

 

ZÁSAHOVÝ KABÁT DEVA BUSHFIRE

Obrazek

Ochranný kabát pro hasiče při zdolávání požárů na volném prostranství certifikovaný dle ČSN EN 15614:2007, ČSN EN 531, EN 1149–5.
Materiálové složení:
NOMEX® Comfort RS, 220 g/m2
Specifikace:
- permanentní snížená hořlavost  – trvale antistatický podle EN 1149–5  

– vysoká pevnost v trhu

 – dobrý komfort nošení

 – snadná údržba, dlouhá životnost

 – reflexní pásky 

Tyto kabáty obdržela naše jednotka v počtu 10 ks ze státní dotace pro JPO V

 

PRACOVNÍ BLŮZA DEVA PS II

ObrazekJe určen pro pohyb na stanici a mimozásahovou činnost.
- materiál polyester/bavlna, hmotnost 260g/m2
- zvýrazňující prvky
- dlouhá životnost, stálobarevnost
- oblek je včetně nápisu HASIČI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ZÁSAHOVÉ KALHOTY ZAHAS VI COMFORT PROFI

Obrazek


Ochranný kabát pro hasiče při zdolávání požárů na volném prostranství certifikovaný dle ČSN EN 15614:2007, ČSN EN 531, EN 1149–5.
Materiálové složení:
NOMEX® Comfort RS, 220 g/m2
 

 

 

 

Dvouvrstvé zásahové kalhoty, vnější materiál NOMEX Tough (75% meta-aramid, 23% para-aramid, 2% antistatické vlákno) 195g/m2, vyjímatelná termoregulační vložka TWIN SPACER (32% Nomex, 33,5% FR viskóza, 34,5% kevlar) 200g/m2, reflexní pruhy š 5cm, kevlarová výstuha kolen. Oděv splňuje EN 469. Nově kalhoty s náprsenkou se dvěmi kapsičkami, kapsička na nůž v bočním švu kalhot, dvě šikmé odpočinkové kapsy.

 

 

 

ZÁSAHOVÉ KALHOTY DEVA BUSHFIRE

ObrazekOchranný kabát pro hasiče při zdolávání požárů na volném prostranství certifikovaný dle ČSN EN 15614:2007, ČSN EN 531, EN 1149–5.
Materiálové složení:
NOMEX® Comfort RS, 220 g/m2
Tyto kabáty obdržela naše jednotka v počtu 10 ks ze státní dotace pro JPO V

 

 

 

 

 

 

KALHOTOVÉ PŘEVLEČNÍKY TOFI FIREGUARD SAFE

ObrazekKalhotové převlečníky TOFI Fireguard Safe slouží jako částečná ochrana proti ošlehu plamenem a ochranou proti sálavému teplu.

Kalhoty jsou vyrobeny z materiálu s permanentní nehořlavostí.

Kalhoty mají falešné kapsy, které slouží jako přístup ke kapsám spodní vrstvy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRACOVNÍ KALHOTY DEVA PS II

ObrazekKalhoty jsou určeny pro pohyb na stanici a na mimozásahovou činnost.

Materiálové složení : Polyester/bavlna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZÁSAHOVÁ OBUV ZEMAN 02 - B

Obrazek

Holeňová hasičská obuv se speciálním rychlošnerováním a ochrannou špice speciálním PU zesílením

Svršek: Plnolící hydrofobní useň, speciální ochrana špice PU zesílením, bandážovaný límec
Barva: Černá
Podšívka: Vellutino PA podšívka, odolná proti otěru
Vkládací stélka : Anatomická vkládací stélka, pratelná v mýdlové vode do 40°C, absorbující nášlapovou energii v pateDouble density PU/PU průsvitná
Konstrukce: Antistatické provedení
Napínací stélka: Antistatický Texon
Kaple: Ocelová kaple 200J
Antiperforační stélka: Antiperforační stélka 1100 N
Podešev: Podešev nitrilkaucuková s ocelovou antiperforacní planžetou, odolná oleji, PHM, kyselinám a teplote 300°C

 

ZÁSAHOVÁ OBUV ŠPECIÁL S03019

Obrazekvrchní vrstva WATERPROOF / NAPPA, podšívka s membránou SYMPATEX, protiskluzová a olejům odolná gumová podrážka ZERMATT.

vyhovující požadavkům EN 19090:2006 – Obuv pro hasiče

Tuto obuv obdržela naše jednotka v počtu 10 párů ze státní dotace pro JPO V

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZÁSAHOVÉ RUKAVICE DEVA PROFILINE

ObrazekČtyřvrstvé celotextilní rukavice s membránou
Základní a nosnou vrstvou pro hřbet rukavice je materiál Nomex. Dlaň je vyrobena ze speciálně vrstveného Kevlaru, odolného proti teplu, oděru a řezu. Kombinace technického Kevlaru a Nomexu tvoří další dvě vrstvy, které dále zvyšují odolnost proti teplu, oděru a řezu. Rukavice je vybavena speciální membránou nepropouštějící tekutiny, krev, bakterie, ale také chemické látky.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ZÁSAHOVÉ PŘILBA GALLET F1 SF

ObrazekNová generace přilby MSA Gallet F1SF nahrazuje předchozí typ F1. Je vyráběná v nastavitelné velikosti 53 - 63 cm. Přilba je formována z nového materiálu - kopolyamidu. Tento materiál se vyznačuje vysokou tvarovou stálostí při vysokých teplotách, houževnatostí a tvrdostí.F1SF má vylepšený systém upnutí masky, tzv. kitfix, kdy lze posunovat uchycení pro masku v rozsahu 1 cm a tak regulovat tlak masky na obličej. Nově je na každé přilbě integrován držák pro svítilnu, který je na levé i pravé straně přilby. Mezi skořepinou přilby a tlumící vrstvou je větší prostor který zajištuje lepší proudění vzduchu a odvětrávání přilby. Tím se také zlepšila slyšitelnost v přilbě. Anatomicky tvarovaný obličejový štít je potažen jednostraně průhlednou vrstvou pozlacení (9% prostupnost světla), která účinně zvyšuje tepelnou bariéru. Blíže k obličeji jsou v přilbě integrovány zasouvací ochranné brýle z čirého plastu. Brýle se ovládají páčkou na straně přilby. Přilba je dodávána s třibodovou podbradní páskou a s koženým krytem brady.

 

ZÁSAHOVÁ PŘILBA PABFIRE 03

ObrazekVhodná nejen pro hasiče, ale i pro použití v průmyslu, kde teplota nepřesahuje 140°C.
Podbradník.
Ochranný obličejový štít umožňuje současné nasazení dýchací masky.
Zátylník  Nomex.

Barva: žlutozelená, luminiscenční
Velikost: nastavitelná pro obvod hlavy 50 - 58 cm
Hmotnost: 1 400 g vč. zátylníku