Jdi na obsah Jdi na menu

Praga-Haiti

 V průběhu roku 2016, img_20160813_133234.jpgse náš sbor stal partnerem humanitárního projektu Praga-Haiti. Jedná se o projekt na výstavbu a údržbu studní v jedné z nejchudších zemí světa- Haiti. Na všech akcích a přehlídkách, kterých se zúčastňujeme s naší Pragou V3S, představujeme prostřednictvím letáků a bannerů tento projekt.

Projekt Praga-Haiti je dílo komunitní. Za každou postavenou studnou na Haiti jsou stovky lidí, kteří se neváhali rozdělit, nebo investovat svůj čas pro lidi na druhé straně planety, kteří nemají nic.

                                                                                                                                                 skrinovka01.jpg                                  Právně je činnost zakotvena v neziskové organizaci Fidcon se sídlem v Jablonném nad Orlicí. Konzultační podporu projektu poskytuje Širší rada projektu, která se skládá z jeho zakladatelů, profesionálů z různých oborů a lidí, kteří mají osobní zkušenost s prací na Haiti. Dlouhodobá je i spolupráce s Arcidiecézní charitou Olomouc, která na Haiti realizuje vzdělávací aktivity.

201622.jpg

 

 

                                     "Jsme skupina lidí, kteří se rozhodli pomáhat na Haiti - v rozvrácené a zaostalé zemi, která je nejchudším státem západní polokoule. Našim cílem je rozvojová pomoc v oblasti základních lidských potřeb, dlouhodobou prioritou zajišťování zdrojů pitné vody. Na Haiti od roku 2009 vysíláme vrtařské mise, které hloubí studny naší dovezenou technikou a provádí jejich servis".
 

"Pokud pomůžeme lidem v jejich vlastní zemi, nebudou mít důvod ji opustit."